marți, 15 martie 2011

un meci care ma umple de spume

e 2-2 si e exact ce trebuie. Bayern isi arata locul din clasament - nu joaca prost, dar nu are nici un fel de orizont. Mi se pare ca e ca in meciurile pe care le jucam cand eram mici -"ailalti" erau super chiftele, dar noua nu ne iesea nimic. Si uite asa, in loc de 6-0 si super umilinta, ne taram cu aia in carca cu 2-2 sau 3-4.
tocmai am vazut doua faze care in orice alt meci ar fi fost goluri sigure. Dar si-au batut joc si imbecilii aia de italieni o sa sse califice cu siguranta, cu toate ca si picioarele lor au mai multe coltzuri decat e normal.
Gomez ar trebui sa se apuce de gradinarit.
Chivu are copii acasa si ar putea sa isi inchipuie ca e bunic si sa se lase.
Ribery e bun la circ sa sperie copii mici si babe pensionare.
Portarul lui Bayern - un anonim - ma face sa ma gandesc cu nostalgie la Gospodarek